Pakiet dla Mediów

Szukasz informacji o Trashkach do publikacji? Jest jej trochę porozrzucane na naszym serwisie. Dlatego też uznaliśmy, że przygotujemy materiał w jednym miejscu.

Historia Trashek

Trashki wystartowały w roku 2011 inicjatywą Magdy Olearczyk. Magda po wielu dyskusjach nad pomysłem przygotowaniu Biznes Planu przezentujący proces produkcji utylizący materiałów uznanych za odpady. Po długich przygotowaniach i paru etapach .... [uzupełnij historię].... otrzymała grant na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kolejne kroki wymagały wsparcia wielu ludzi. 

Przedsięwzięcie toczyło się siłą woli i działania pary - Magdy i Łukasza - do których na różnych etapach dołączali przyjaciele. Wszystko co znajdziecie na naszym serwisie - projekty produktów, sesje zdjęciowe, a nawet sam serwis - jest efektem współpracy grupy przyjaciół, nakręconych wizją Trashek.

W ciągu pierwszych lat działania Trashki przechodziły przez wszystkie etapy młodej działalności gospodarczej - ekscytacja, depresja, ponowna ekscytacja i ad novum. Wchodząc w czwarty rok życia, opanowano podstawy, wypracowane sprawdzone modele produktów i wzmocniono już silne elementy pomysłu - upcycling pozornie bezwartościowych materiałów w piękne produkty przeznaczone dla przestrzeni publicznej.


Co to jest Upcycling i dlaczego mamy się interesować tematem?

Upcycling to nadawanie nowego znaczenia materiałom pozornie bezwartościowym. Upcycling jest to dla nas podstawową zasadą działania - sposobem przetwarzania rzeczywistości. Wątek nadawania wartości materiałom bez wartości jest najistotniejszym składnikiem każdego produktu. Dlatego też każda Trashka to pojedynczy egzemplarz.

Wszystkie produkty uszyte są z materiałów pochodzących z odzysku, bannerów przeszłych festiwali, wystaw, wielkoformatowych reklam miejskich. Materiał po myciu jest krojony ręcznie przy użyciu dobrych nożyc, wielu rąk i dużej ilości pasji. Z powstałych puzzli składamy starannie każdy model, dbając o spójność i konsekwencję - wewnątrz i na zewnątrz. Torby szyte są lokalnie przez profesjonalne kaletniczki i kaletników, w Krakowie i Polsce południowej.


Logo oraz zdjęcia

Każde użycie logo wymaga umieszczenia czytelnej informacji o nazwie Trashki oraz adresie internetowym naszego serwisu www.trashki.pl. Ponadto przygotowaliśmy parę zdjęć produktów z którch byliśmy bardzo dumni oraz zdjęcie naszego pierwszego tworu. Ten ostatni z czasem przestał nam się bardzo podobać, bo zbyt przypomina tornister z jakim chodziliśmy do szkół podstawowych. Jednak jesteśmy do niego emocjonalnie przywiązani - od tego się zaczęło.

Logo

Zdjęcia

magdalena.olearczyk@trashki.pl