Pakiet dla Mediów

Szukasz informacji o Trashkach do publikacji? Jest jej trochę porozrzucane na naszym serwisie. Dlatego też uznaliśmy, że przygotujemy materiał w jednym miejscu.

Historia Trashek

Trashki wystartowały w roku 2010 inicjatywą Magdy Olearczyk. Wdrożenie w życie szalonej idei odzyskiwania wielkoformatowych,brudnych i ciężkich banerów reklamowych wymagało ogromnej siły woli, pasji, nakręcenia ideą i wsparcia wielu przyjaciół - wszystko co znajdziecie na naszym serwisie - projekty produktów, sesje zdjęciowe, a nawet sam serwis - jest efektem współpracy grupy przyjaciół, nakręconych wizją Trashek.

Działamy w Krakowie i tutaj, na Zabłociu mamy swoją pracownię.


Co to jest Upcycling i dlaczego mamy się interesować tematem?

Upcycling to nadawanie nowego znaczenia materiałom pozornie bezwartościowym, pochopnie uznanym za odpady. Upcycling, zero waste i fair trade są   dla nas podstawowymi zasadmi działania - sposobem przetwarzania rzeczywistości. Pracujemy z materiałami z odzysku - banery i siatki mesh, pasy samochodowe, dętki rowerowe, gumy drukarskie, wszelkie tekstylia i wydruki. Materiał myjemy, czyścimy, pierzemy, prostujemy i suszymy. Następnie kroimy ręcznie , przy użyciu dobrych nożyc i noży.  Z powstałych puzzli składamy starannie każdy model, dbając o spójność i konsekwencję - wewnątrz i na zewnątrz. KażdaTrashka to pojedynczy egzemplarz. 

Torby szyte są lokalnie przez profesjonalne kaletniczki i kaletników, w Krakowie i Polsce południowej


magdalena.olearczyk@trashki.pl