Pakiet dla Mediów

Szukasz informacji o Trashkach do publikacji? Jest jej trochę porozrzucane na naszym serwisie. Dlatego też uznaliśmy, że przygotujemy materiał w jednym miejscu.

Historia Trashek

Trashki wystartowały w roku 2010 inicjatywą Magdy Olearczyk. Wdrożenie w życie szalonej idei odzyskiwania wielkoformatowych, brudnych i ciężkich banerów reklamowych wymagało ogromnej siły woli, pasji, nakręcenia ideą i wsparcia wielu przyjaciół - wszystko co znajdziecie na naszym serwisie - projekty produktów, sesje zdjęciowe, a nawet sam serwis - jest efektem współpracy grupy przyjaciół, nakręconych wizją Trashek.

Działamy na co dzień w Woli Batorskiej, 25 km na wschód od naszego rodzinnego Krakowa.

Co to jest Upcycling i dlaczego mamy się interesować tematem?

Upcycling to nadawanie nowego znaczenia materiałom pozornie bezwartościowym, pochopnie uznanym za odpady. Pracujemy z materiałami z odzysku - banery i siatki mesh, pasy samochodowe, dętki rowerowe, gumy drukarskie, wszelkie tekstylia i wydruki. Materiał myjemy, czyścimy, pierzemy, prostujemy i suszymy, uzyskując z odpadu poprzemysłowego tkaninę o świetnych właściwościach. Jest wodoodporna i mocna. Ważnym elementem procesu jest krojenie. Z jednej strony chodzi o maksymalne wykorzystanie materiału a z drugiej zadbanie o układ graficzny toreb.

KażdaTrashka to unikalny egzemplarz. 

Torby szyte są lokalnie przez profesjonalne kaletniczki w naszej pracowni w Woli Batorskiej w Małopolsce.

magdalena.olearczyk@trashki.pl