Upcycling

Trashki to torebki uszyte z materiałów pochodzących z odzysku, bannerów przeszłych festiwali, wystaw, wielkoformatowych reklam miejskich. Materiał po myciu jest krojony ręcznie przy użyciu dobrych nożyc, wielu rąk i dużej ilości pasji. Z powstałych puzzli składamy starannie każdy model, dbając o spójność i konsekwencję - wewnątrz i na zewnątrz. Torby szyte są lokalnie przez profesjonalne kaletniczki i kaletników, w Krakowie i Polsce południowej.

Upcycling to nadawanie nowego znaczenia materiałom pozornie bezwartościowym. Upcycling jest to dla nas podstawową zasadą działania - sposobem przetwarzania rzeczywistości. Wątek nadawania wartości materiałom bez wartości jest najistotniejszym składnikiem każdego produktu. Dlatego też każda Trashka to pojedynczy egzemplarz.

Staramy się minimalizować elementy nowe, dlatego stosuję podszewki i kieszenie wewnętrzne z siatki mesh pochodzącej z lekkich reklam, uszy wykonane są z przetworzonych pasów samochodowych. Powstały także limitowane serie plecaków z worków kawowych, futerałów na tablety i portfele z dętek rowerowych czy worków z festiwalowych flag. Nasza linia produktów rozwija się wraz nowymi pomysłami na stare materiały.

 

Torby z siatki mesh

14 marzec 2022

Torby z siatki mesh

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wspaniałe, stylowe torby z siatki mesh. To bardzo praktyczny i użyteczny produkt, który ze względu na swoją wytrzymałość z pewnością przyda Ci się w wielu sytuacjach. Przygotowaliśmy go, hołdując idei upcyclingu i zero waste. Oznacza to, że do ręcznego wyrobu wykorzystaliśmy odzyskane materiały, które w innym wypadku zalegałyby najpewniej na wysypiskach. Sprawdź naszą wyjątkową ofertę i wybierz produkt najbardziej odpowiadający Twoim preferencjom!
Torby z poduszek powietrznych

14 marzec 2022

Torby z poduszek powietrznych

Hołdując wyjątkowym ideom upcyclingu i zero waste, częścią oferty naszego sklepu internetowego uczyniliśmy niezwykłe torby z poduszek powietrznych. Doskonałe rezultaty da się bowiem osiągnąć, korzystając wyłącznie z materiałów, które w innym wypadku zalegałyby po prostu we wrakach aut na różnych złomowiskach. Zapoznaj się ze spektakularnymi efektami naszej pracy i wybierz model, który z pewnością przyda Ci się na zakupach i w wielu innych sytuacjach.
Circular economy – definicja i przykłady

26 luty 2021

Circular economy – definicja i przykłady


Język angielski na stałe wkrada się do naszej mowy. Przywykliśmy już do posiadania smartfonów, nagrywania live’ów czy robienia selfie. Nie tylko terminologia technologiczna jednak zaczyna przesiąkać angielskimi określeniami – podobnie rzecz ma się z działaniami proekologicznymi. Choć najczęściej stosowanym w tym zakresie angielskim zwrotem jest zapewne filozofia zero waste, nierzadko w dyskusjach pojawia się także sformułowanie circular economy. Co ono oznacza?