Upcycling

Trashki to torebki uszyte z materiałów pochodzących z odzysku, bannerów przeszłych festiwali, wystaw, wielkoformatowych reklam miejskich. Materiał po myciu jest krojony ręcznie przy użyciu dobrych nożyc, wielu rąk i dużej ilości pasji. Z powstałych puzzli składamy starannie każdy model, dbając o spójność i konsekwencję - wewnątrz i na zewnątrz. Torby szyte są lokalnie przez profesjonalne kaletniczki i kaletników, w Krakowie i Polsce południowej.

Upcycling to nadawanie nowego znaczenia materiałom pozornie bezwartościowym. Upcycling jest to dla nas podstawową zasadą działania - sposobem przetwarzania rzeczywistości. Wątek nadawania wartości materiałom bez wartości jest najistotniejszym składnikiem każdego produktu. Dlatego też każda Trashka to pojedynczy egzemplarz.

Staramy się minimalizować elementy nowe, dlatego stosuję podszewki i kieszenie wewnętrzne z siatki mesh pochodzącej z lekkich reklam, uszy wykonane są z przetworzonych pasów samochodowych. Powstały także limitowane serie plecaków z worków kawowych, futerałów na tablety i portfele z dętek rowerowych czy worków z festiwalowych flag. Nasza linia produktów rozwija się wraz nowymi pomysłami na stare materiały.

 

Upcykling koszul dla ING

21 grudzień 2023

Upcykling koszul dla ING

Trashki Upcyling x Services Industriels (SiL) – Ville de Lausanne

07 sierpień 2023

Trashki Upcyling x Services Industriels (SiL) – Ville de Lausanne

Nowe Wzory w Upcyklingu Reklam dla ING Banku Śląskiego

15 czerwiec 2023

Nowe Wzory w Upcyklingu Reklam dla ING Banku Śląskiego