Trashki - Intro

Trashki Upcycling – wyjątkowe torby i plecaki z materiałów z odzysku

Co dzieje się z banerami reklamowymi, które przestały już być potrzebne? Czy zużyte dętki rowerowe nadają się wyłącznie do wyrzucenia? W Trashki Upcycling patrzymy na nie jak na materiały umożliwiające stworzenie czegoś pięknego i użytecznego. W procesie upcyclingu – nadawania materiałom traktowanych jako odpady nowej, wyższej wartości – zmieniamy je w wyjątkowe, ręcznie wykonane torby, plecaki, saszetki, nerki i akcesoria. Działając w duchu zero waste - ograniczamy odpady obecne na rynku oraz organizujemy własną produkcję tak, aby nie generować nowych. Dzięki temu realnie przyczyniamy się do zmniejszenia globalnej ilości odpadów.

Powtórne wykorzystanie – unikalny styl

Nie konkurujemy z masowymi produktami z sieciówek – nasze torby, plecaki i akcesoria powstają zgodnie z ideą slow fashion. Nie walczymy o produkowanie kilkunastu kolekcji w ciągu roku. Produkujemy nasze trashki z dbałością o detale oraz jakość, tak aby nasi klienci mogli kupować rzeczy, które starczają na dłużej. Połączenie tych idei - upcycling, zero waste oraz slow fashion jest prawdziwą duszą naszego działania. Ciałem są ludzie, specjaliści dzięki, którym Trashki są jakościowymi produktami. Są szyte ręcznie zgodnie z założeniami sztuki kaletniczej, tak jak robią to najlepsi rzemieślnicy. Dzięki temu, że w procesie tworzenia wykorzystujemy zużyte materiały reklamowe, każdy produkt jest unikalny. Różnią je przede wszystkim grafiki, które znajdują się na banerach. Możesz mieć pewność, że Twój plecak, torebka czy nerka będą tymi jedynymi, uszytymi tylko dla Ciebie.

Plecaki z upcyklingu – idealne do zadań specjalnych

Wykonane z nieaktualnych banerów reklamowych plecaki są pojemne i wytrzymałe. Bez problemu pomieszczą laptopa, zeszyty i książki, ale także ubranie i buty na siłownię czy basen Projektując produkty Trashki Upcycling, dbamy o ich funkcjonalność. Nasze plecaki mają tył wzmocniony pianką, szerokie szelki, taśmy do przymocowania laptopa i dodatkową kieszeń zapinaną na zamek. W naszych projektach wykorzystaliśmy przyciągające wzrok banery wielu instytucji kultury, z którymi pracujemy od wielu lat - MOCAK, Festiwal Kultury Żydowskiej czy Dom Aukcyjny Ostoya w Warszawie.

Na drobiazgi – nerki i saszetki

Nasze mniejsze modele torebek handmade są wytwarzane z banerów, dętek rowerowych, pasów samochodowych, gumy drukarskiej oraz poduszek powietrznych Dzięki temu możesz nosić to, co lubisz – intensywnie kolorowy lub klasycznie czarny dodatek do Twojego stroju, a odpady poprzemysłowe otrzymują nowe życie. Saszetki i nerki świetnie sprawdzają się podczas spacerów, wakacyjnych wycieczek czy imprez plenerowych. Te niewielkie i poręczne akcesoria zapewnią Ci łatwy dostęp do potrzebnych drobiazgów: telefonu lub portfela.